post image

Plazma ve Oksijen Kesim

SPS Lazer, geniş ve kalın siyah sacların CNC plazma ve oksijen kesim tezgahlarında işlenerek teslim edilmesi için hizmet verir. SPS Lazer, ürünleri işlerken kaliteli, temiz ve zamanında teslim etmek için çalışır. SPS Lazer, plazma tezgahlarında açılı kesim işleri ve kaynak ağzı açmaktadır. Aşınma, esneme vb. dayanıklı sacların plazma ve oksijen kesim işlemlerini yaparak çözüm ortaklarına hizmet verir. SPS Lazer, plazma ve oksijen kesim hizmetiyle çözüm ortaklarına en az fireyle özel ebatlı sac çözümleri sunar.

SPS Lazer, oksijen kesimle diğer adıyla alevli kesimle ürünleri keserken oksijen ve alev kullanır. Firma bünyesinde yer alan makinelerde yüksek kalitede kesim işlemi yapar. Bunun yanında çoklu torch yöntemi sayesinde kesim süreleri kısalmakta ve uygun maliyet elde edilmektedir. Plazma kesim işleminde de yüksek kalitede kesim yapılır. Açılı kesim işlemi gerçekleştirerek sacların her iki yüzeyine kaynak ve bıçak ağzı açabilmektedir. Oksijen kesimde olduğu gibi tezgahlarda bulunan çoklu torçlar kesim maliyetini düşürerek kaliteli işlem yapılması sağlanır.

SPS Lazer plazma kesim alanında verdiği hizmetle kalınlığı 40 mm’ye kadar kesim kalınlığı sunar. 20 mm’ye kadar ise çapaksız kesim avantajı sunar. Plazma kesim işlemi lazer kesim kadar hassas kesim yapmaz. Ancak daha büyük ölçülerde sac işleme olanağı tanır. Ayrıca lazer kesimle kıyaslandığında oldukça ekonomik bir işlemdir. Oksijen kesim ise lazer kesime daha yakın bir kesim işlemi sunar. 300 mm’ye kadar CNC kesim sunan tek kesim işlemidir. Kalın malzemeler üzerinde hassas kesim işlemi yapmak için oksijen kesim ön plana çıkmaktadır.